To My Kibice

Zaraz po Świętach możecie udać się do punktów prasowych po jubileuszowy numer „TMK Plus”.

W numerze : Arkusz okolicznościowych vlepek gratis.

Obszerny reportaż – Panathinaikos-Olympiakos w obiektywie redakcyjnym.
„Atmosfera była nerwowa już długo przed meczem, co w sumie jest normalne na derbach w Grecji. W wąskich uliczkach za trybuną „G13” doszło kilkukrotnie do obrzucania policji kamieniami, zaś mundurowi odpowiedzieli gazem. Newralgicznym momentem, na który wszyscy czekali (a który był punktem zapalnym na poprzednich derbach) było pojawienie się piłkarzy Olympiakosu na murawie. Tym razem również od tego wszystko się zaczęło…”

Wywiad z kibicami Spartaka Moskwa.
„Jestem pewien, że na Mistrzostwach Świata 2018 na Polaków nie będziemy czekać z chlebem i solą :-) Tu mowa zarówno o zwykłych kibicach (wszyscy pamiętamy „Ruska kurwa!” podczas naszego przemarszu na Euro 2012), jak i chuliganach. Nie zapominajmy jednak o poszczególnych klubach i ich stosunkach między sobą.”

Wrocław Wroclaw Wrocław Wroclaw Wrocław Wroclaw Wrocław Wroclaw

Kosowo i jego scena kibicowska
„W czasach byłej Jugosławii, dwa kluby z prowincji Kosowo grały w najwyższej klasie rozgrywkowej. Były to KF Trepca (z Kosowskiej Mitrowicy), gdzie w 1984 roku powstała pierwsza grupa ultras na tym terenie o nazwie Torcida oraz FC Prisztina i ich grupa ultras o nazwie Plisat (rok powstania 1987). Kluby te, jak i ich kibice, musieli mierzyć się z takimi firmami jak Partizan, Crvena Zvezda, Dinamo Zagrzeb, Hajduk, Maribor, Vardar, Buducnost, czy drużyny z Sarajewa.”

Ponadto:
Wywiady: Bultras/Botev Płowdiw, Plisat/FC Prisztina, La Barra 52/Atlas Guadalajara.
Reportaże: Hajduk-Dinamo, Derby Tirany, Sarajewa, Płowdiw, Salonik, Sztokholmu i Guadalajary, Hansa-Magdeburg, Drezno-Magdeburg.
Inne artykuły: Pięćdziesiątka Plusa, Jimmy vive.

tmk_plus_201512