Telefon prosto z piekła

Otrzymaliśmy nietypowy telefon. Do naszej redakcji zadzwonił sam Lucyfer. Faktycznie wyświetlił się numer 666. Bez pośredników. Z pominięciem sekretariatu i drogi oficjalnej. Ze słuchawki zionęło siarką, a w tle dało się słyszeć jęki skazanych na wieczne potępienie. Pan Lucyfer prosił o przekazanie za pośrednictwem naszego portalu zaproszenia dla niejakiego księdza Rafała Kowalskiego z naszego grodu. Ponoć pod kociołkiem ze smołą już podpalone, a kolce na madejowym łożu zaostrzone jak nigdy.

Wrocław Wroclaw Wrocław Wroclaw Wrocław Wroclaw Wrocław Wroclaw

Rzeczony ksiądz, tu na ziemskim łez padole pełni funkcję rzecznika wrocławskiej Kurii Arcybiskupiej. Powodem wystosowanego przez księcia piekieł zaproszenia jest wysoce lojalistyczna postawa duchownego względem Gazety Wyborczej, a także werbalne tańcowanie ku uciesze tejże. Kto nie czyta gazety z Placu Solnego ten nie wie, że ksiądz Rafał Kowalski raczył wystąpić w tłumie, który łajał organizatorów manifestacji nacjonalistycznej. Chodziło o manifestację, na której uległ zmianie stan skupienia kukły przedstawiającej Pana Żyda.
Grono u boku, którego stał ksiądz było … zacne. Z jednej strony dżentelmen Grünberg sfotografowany w szykownej jarmułce. Z drugiej strony niejaka Bente Kahan – żydowska aktorka.
Ksiądz Rafał Kowalski powiedział wtedy – i tu cytat :

Nasi biskupi już dawno i w sposób niezwykle czytelny dali jasny przekaz, że antysemityzm jest grzechem ciężkim. Nie trzeba być jednak osobą wierzącą, by wiedzieć, że tego typu demonstracje są godne potępienia. Z katolicką wiarą nie mają nic wspólnego.

Cóż, właściwie to wszystko nie nasz problem, bo to nie my lecz wspomniany ksiądz Rafał otrzymał zaproszenie do czeluści piekielnych, ale dziennikarska rzetelność karze nam napomknąć, iż grzechem ciężkim są bluźniercze ekumenizm i modernizm, a także występowanie z imieniem Świętego Kościoła na ustach ku uciesze liberalnego i lewackiego pospólstwa.
Piekło