Teatr absurdu czyli miś z Krupówek oraz Franciszek z Mikstatu

Kolejny raz do naszego grodu przyjechał teatr absurdu spod znaku politycznej poprawności.
Spektakl odbył się w okolicach Czajkowskiego i zgromadził zaledwie kilkunastu – jeżeli nie liczyć smutnych panów i pismaków – gapiów.
Nie do końca wiadomo kto był reżyserem, ale sądząc po barwnych relacjach w Gówienku Wyborczym, które mają się do rzeczywistości jak przysłowiowa pięść do nosa – reżyser mógł pochodzić właśnie z redakcji znajdującej się przy Placu Solnym.
„Marsz muzułmanów przejdzie przez Wrocław” – bije z łamów gazety, która nie ma nic wspólnego ani z Polakami, ani tym bardziej z prawdą. Ta jest natomiast taka, że za wiele chodzić ten marsz nie musiał, bo inscenizacja miała do pokonania 30 metrów z jednej posesji na drugą. Jeżeli te 30 przebytych metrów stanowi cały Wrocław to pokazuje niezbicie, że pomroczność jasna redaktorów z Placu Solnego wykracza po za kwestie ideologiczne i dotyka też kwestii faktograficznych.

Wrocław Wroclaw Wrocław Wroclaw Wrocław Wroclaw Wrocław Wroclaw

W czasie przedstawienia pojawił się na scenie Franciszek z Mikstatu, znany szerszej publiczności teatralnej jako Rafał Dutkiewicz. Trzeba przyznać, że mikstatański szarlatan ma w sobie „to coś”. „To coś” co ma również miś z zakopiańskich Krupówek. Jeden i drugi uwielbia fotografować się – dosłownie – z każdym. Przy czym – dodać trzeba – Franciszek z Mikstatu uwielbia pozować z ludźmi, do których nam wyjątkowo daleko. Mikstatański celebryta ma w swoim portfolio sesję z majorem NKWD, a teraz dołączyć do tego może słitfocie z liderem pewnej mniejszości, która bardzo odżegnuje się od terroryzmu.
To, że faktycznymi winowajcami zamachów w Paryżu są wrocławscy kibole i skini wiedzą nawet małe dzieci. Nas interesuje tylko czy Franciszek z Mikstatu na przedstawienie przy Czajkowskiego wybrał się w trakcie pracy czy w tym dniu miał urlop ? Jednym słowem czy jako podatnicy płaciliśmy za uczestnictwo mikstatańskiego księcia w wątpliwej jakości spektaklu czy też robił to za własne pieniądze ?
Franciszek z Mikstatu