Wszystkie Ryśki to porządne chłopy ?

Ryszard Czarnecki – poseł I i III kadencji Sejmu z okręgu wrocławskiego. W naszym grodzie kończył również studia. Tu też działał w organizacjach studenckich. W 2002 roku startował na prezydenta Wrocławia. Z naszego okręgu dwukrotnie – w 2004 i 2009 roku – był wybierany do Parlamentu Europejskiego. To tak słowem wstępu…

Przyczynkiem do napisania niniejszego tekstu jest informacja jaką zechciał pochwalić się rzeczony Ryszard na swoim profilu w portalu Facebook. Oto ku uciesze politycznej poprawności, ku uciesze redakcji z Placu Solnego niejaki Ryszard Czarnecki zapala świeczki w żydowskie święto Chanuka. Ba, jakby tego było mało dżentelmen raczy uzewnętrzniać się z teoriami, iż Polska od wieków jest przykładem symbiozy między narodem polskim i żydowskim. Jakieś dwa słowa znalazły się także o tak zwanym „holocauście” – wszak bez tego żadna ckliwa wypowiedź w tym temacie nie może się obejść.

Rzeczony Ryszard jest tu tylko i wyłącznie statystycznym przykładem tego co na prawicy – zarówno tej polskiej jak i zagranicznej – wyprawia się od wielu dekad.

Prawica, która tak często i chętnie puszcza zalotnie oko do środowisk narodowych w temacie Żołnierzy Wyklętych, w temacie walki z komuną – czy ostatnio – w temacie fałszerstw wyborczych, jedną ręką klepie po plecach środowiska narodowe, a drugą brata się ze środowiskami żydowskimi.

Z dziennikarskiej rzetelności wypada nam wspomnieć o ikonie polskiej prawicy, Lechu Kaczyńskim, który w czasach swojej prezydentury przyjmował w Belwederze delegacje żydowskie, z którymi palił świeczki. Wypada też wspomnieć o niejakim Arturze Zawiszy, który twierdził, iż racja w konflikcie bliskowschodnim jest po stronie Izraela…

Wrocław Wroclaw Wrocław Wroclaw Wrocław Wroclaw Wrocław Wroclaw
Ryszard Czarnecki